"> Szaber Bowl ma kłopoty - #SAVESZABER - Kickflip
Strona poświęcona deskorolce

News

Szaber Bowl ma kłopoty – #SAVESZABER

22 marca 2018

Szaber Bowl ma kłopoty – #SAVESZABER

Niestety, jedna z najlepszych miejscówek polskiej deskorolki, Szaber Bowl wedle informacji dopływających z różnych źródeł ma zostać rozebrany. Szaber Bowl znajduje się w Warszawie pod mostem Poniatowskiego, jest to miejsce, które było budowane przez skaterów dla skaterów.

szaber bowl
Źródło – SzaberBowl

Szaber Bowl ma kłopoty, o co chodzi?

Otóż jak donosi strona TVN Warszawa:

Anna Stasiewicz, zastępca dyrektora Zarządu Terenów Publicznych, który konstrukcję pod mostem ma pod swoją opieką, poinformowała nas, że mamy do czynienia z „samowolą budowlaną, na którą Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dnia 20.11.2017 r. wydał nakaz rozbiórki”

Czyli, klasyka naszej rzeczywistości… W innych miejscach owszem są problemy z takimi miejscówkami ale prędzej się je legalizuje niż usuwa, przecież lepiej wydać pieniądze na rozbiórkę niż kilka papierków na legalizację dać. Ponadto:

Przeszkody służące do jazdy wyglądają na zaniedbane i niebezpieczne – relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Z tego co wiemy to taką ocenę może wydać osoba, która coś wie na temat deskorolki…

Szaber Bowl ma kłopoty, jak wygląda sytuacja aktualnie?

Prowadzone są rozmowy z zarządami i innymi oficjalnymi osobami. Ostatnio ekipa Szaber Bowl’a wrzuciła informację, że jest szansa na przetrwanie miejscówki! Po rozmowach z Prezydentem Warszawy ma zacząć się współpraca z zarządem zieleni miejskiej, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Szaber Bowl ma kłopoty, jak wesprzeć?

Jeżeli chcecie wesprzeć akcję ratowania Szaber Bowl tutaj jest Wydarzenie na FB. Dodawanie fotek z tagiem lub grafiką #saveszaber też pomaga. Nie pozwólmy na niszczenie jednej z lepszych miejscówek deskorolkowych.

#saveszaber
Źródło – SzaberBowl

    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *