"> NikeSB x Soulland Part 2 - Kickflip
Strona poświęcona deskorolce

Kicks News

NikeSB x Soulland Part 2

16 grudnia 2017

NikeSB x Soulland Part 2

Około rok temu mogliśmy zobaczyć świetną kolaborację między NikeSB i Soulland o nazwie “FRI.day”. W tym roku mamy jej drugą część i kolaboracja nosi nazwę “FRI.day Part 2”. Z tej okazji przygotowano nie tylko produkty ale i taki filmik

Głównym owocem tegorocznej współpracy są buty Nike Dunk w wersji high oraz low, wysokie prezentują się następująco:

Wersja High wykonane są w stylu deconstructed, czyli są bardziej “surowe” w porównaniu ze zwykłymi Dunk’ami. Usunięta została lamówka dookoła języka i zmniejszono wręcz wyciągnięto wyściółkę wewnętrzną. Na cholewce dominuje kolor, który możemy nazwać kość słoniowa. Łyżwa z boku i napisy FRI oraz .day na tyle są koloru białego, całość jest przełamana baby swoosh’em i metką na języku w kolorze royal.

Model low wygląda w taki sposób:

Przy low’ach usunięto kompletnie łyżwę z boku cholewki. Logowanie w formie łyżwy a konkretniej baby swoosh’a znajduje się w przedniej części na toeboxie. W tej wersji jak i w wysokiej usunięta została w znacznym stopniu gąbka wyściełająca wnętrze buta. Dominuje tutaj kolor czarny a kontrastu dodaje biały odblaskowy detal wzdłuż przedniego elementu cholewki oraz niebieski kolor znajdujący się na logowaniu i metce na języku. Na piętach zamiast napisu NikeSB znajdziemy FRI na lewym bucie i .day na prawym co nawiązuje do nazwy, którą została ochrzczona owa kolaboracja.

Oba modele są na białej podeszwie na środku której logowanie NikeSB jest koloru niebieskiego.

Niskie można było dostać wcześniej, 5 grudnia w Soulland a dziś, czyli 15 grudnia mają one swoją premierę globalnie np. na Nike.

 


    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *