"> NikeSB Stefan Janoski Hyperfeel - Kickflip
Strona poświęcona deskorolce

Sneakers Archive

NikeSB Stefan Janoski Hyperfeel

27 grudnia 2017

NikeSB Stefan Janoski Hyperfeel

W tym artykule chcę wam przybliżyć kolejny model od NikeSB. Buty, które tym razem poznamy to Stefan Janoski, czyli sygnowany model skatera o tym samym imieniu. Wariant Janoskich jakim będziemy się zajmować to HYPERFEEL.

Na samym początku jednak przybliżę sylwetkę skatera. Stefan Janoski jest skaterem urodzonym 18 lipca 1979 roku w Vacaville w Californi. Owszem jego imię i nazwisko może brzmi Polsko, ponieważ jest on pochodzenia Polsko, Irlandzkiego. Janoski jest kreatywną osobą, która nie tylko tworzy na desce, ale i rysuje, pisze, gra na instrumentach(głównie gitarze). Przygodę z deskorolką zaczął w 1992 roku, kiedy to w jego małym miasteczku jeździło kilka osób. Podczas swojej jazdy starał się naśladować Mike’a Carroll’a, a konkretniej jego part z filmu Virtual Reality od Plan B.

Jego profesjonalna kariera deskorolkowa zaczęła się od sponsoringu Expedition One i występu w video Alone. Później został zwerbowany do Habitat przez swojego kolegę Tim’a O’Connor’a. W późniejszych fazach, gdy to powstało NikeSB, Janoski przeszedł do nich i jako drugi skater uzyskał możliwość zaprojektowania własnego obuwia. Z tej współpracy powstał model, który znamy dziś.

Na przestrzeni ostatnich lat wyszło kilka jego wersji, z wyższą cholewką, z podeszwą air max czy ta opisywana tutaj. Najbardziej OG wersją są te wykonane z czarnego zamszu, z białym logo na wulkanizowanej podeszwie z kauczukową podeszwą i białą ścianą a całości dopełniają czarne rzemyki zamiast sznurowadeł.

Teraz przejdźmy do modelu z tytułu tego wpisu, czyli NikeSB Stefan Janoski Hyperfeel. Co je odróżnia od modelu klasycznego? Ogólnie rzecz ujmując są lżejsze oraz bardziej elastyczne. Góra buta jest wykonana w taki sposób, aby zwiększyć dopasowanie, język jest odciążony tak samo i praktycznie nie ma przeszyć. Na języku zamiast przyszytej metki z rozpoznawalnym logo i sloganem “For Daily Use”, znajdziemy logo w formie nadrukowanej.

Największą zmianą jest podeszwa, która nie jest wulkanizowana tylko wykonana w technologi cupsole. Zrobiona jest w taki sposób, aby zwiększyć czułość deski przy jednoczesnym poprawieniu elastyczności i zachowaniu wytrzymałości. Amortyzację zapewnia piankę Lunarlon. Bieżnik butów to coś zbliżone do wielokierunkowej jodełki. W niektórych modelach Hyperfeel przednia część podeszwy wchodzi wyżej na cholewkę, aby zwiększyć wytrzymałość i kontrolę deski podczas kopania flipów itp.

Buty w tej wersji są można rzec bardziej “opływowe” i smukłe w porównaniu do klasycznej odmiany. Na nogach prezentują się następująco:

Stefan Janoski jest znany ze swoich bardzo stylowych 360 flipów oraz swojej jazdy na Switchu. Jego obuwie jest jednym z najpopularniejszych modeli NikeSB i nawet u nas na ulicach da się spotkać wiele osób, które mają na nogach Janoskie. Jeżeli jesteście zeinteresowani butami Stefana Janoskiego to zapraszamy do naszego sklepu.


    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *