"> NikeSB Bruin - Kickflip
Strona poświęcona deskorolce

Sneakers Archive

NikeSB Bruin

20 grudnia 2017

NikeSB Bruin

Dziś chciałbym przedstawić wam kolejny model ze stajni Nike Skateboarding, którym jest Bruin. Jak większość modeli, które zostały zaadaptowane z katalogu Nike, Bruiny pierwotnie były modelem koszykarskim. Miały one swoją primerę obok Blazerów. Bruin był modelem niskim, którego głównymi zaletami byłą elastyczność i lekkość. Ich przeznaczeniem byłą szybka i zwinna gra. Inną rzeczą jaka odróżniała Bruiny od Blazerów był proces produkcji. Blazery był klejone na zimno gdy Bruin aby zwiększyć ich spójność i wytrzymałość były sklejane innym klejem i potem wygrzewane w specjalnych piecach. Poniżej Geoff Petrie z Portland w Nike Bruin.

Bruiny również były na nogach Marty McFly’a grany przez Michael’a J.Fox’a w filmie “Powrót do przyszłości”. Model, który można było zobaczyć w filmie był z białej skóry z czerwoną łyżwą Nike z boku. Dodatkowo były mocno brudne.

Bruin swój deskorolkowy debiut miały 16 kwietnia 2007 roku. Pierwszymi Bruinami na deskę były te z kolaboracji NikeSB z Supreme. Kolaboracja składała się z 4 kolorytyk gdzie w każdej łyżwa Nike miała metaliczne wykończenie a na tyle obu butów widniał napis ‘World Famous’. Zmianie uległa również podeszwa która w wersji NikeSB jest wulkanizowana i posiadała w okolicach pięty logo Supreme.

Dzisiejsza wersja mimo, że na pierwszy rzut oka wygląda tak samo to jednak została zmieniona. Zmianie uległa podeszwa, a konkretniej jej faktura boczna, teraz jest ona taka sama jak w Blazer. Kolejną zmianą w porównaniu do modeli poprzednich jest język, który jest z jednego elementu skóry i nie ma lamówki. Język posiada również specjalne wycięcia, które poprawiają dopasowanie. Dodatkowo Nike wypuszcza czasami Bruin w wersji standardowej nie SB oraz wersję zrobioną w klimacie biegówek/lifestyle ale je pominiemy.

Wersja, którą możecie u nas znaleźć zapewnia dobrą wentylację oraz dopasowanie do stopy. Za amortyzację odpowiada podeszwa środkowa która jest wykonana z pianki a jej konstrukcja jest oparta o wzór plastra miodu. Dodatkowo we wkładce pod piętą możemy znaleźć poduszkę Air Zoom. Obuwie jest wytrzymałe dzięki zastosowaniu wysokiej jakości zamszu oraz przeszyć. Wytrzymała guma, która jest na spodzie sprawia, że szybko nie zetrzesz podeszwy. Poniżej zdjęcia modelu w dość odważnej kolorystyce, czyli ‘Prism Pink’.

Dostępna jest również wersja Hyperfeel, która ma zmieniona i odciążoną budowę zarówno cholewki jak i podeszwy. Zmiany wprowadzone zwiększają czucie deski oraz elastyczność buta. Jeżeli jesteście zainteresowani modelem NikeSB Bruin to możecie je znaleźć w wielu kolorystykach oraz tej ze zdjęć powyżej u nas w sklepie.


    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *