"> NikeSB Blazer - Kickflip
Strona poświęcona deskorolce

Sneakers Archive

NikeSB Blazer

22 grudnia 2017

NikeSB Blazer

Blazer jest modelem, który ma już ponad 44 lata. Zaczynały jako model koszykarski. Na parkietach można je było zobaczyć na nogach takich graczy jak George Gervin, który miał ksywkę “The Iceman”. Znany był ze swoich wsadów, które były bardzo często były fotografowane. Uwieczniane na zdjęciach były wsady ale na tych fotkach było widać to co miał na nogach, czyli Nike Blazer. W tamtych czasach “Iceman” był idolem przez co wiele ludzi starało się do niego upodabniać także w kwestii obuwia. Takie sytuacje sprawiły, że buty zyskały dużą popularność.

Iceman

Ale największy BOOM na blazery miał miejsce w latach 80tych, czyli w momencie początków zajawki deskorolkowej. Dzięki wytrzymałej cholewce z zamszu oraz przyczepnej podeszwie były jednym z najczęściej wybieranych butów przez skaterów w tamtych czasach. Zaznaczyć trzeba również, że nie tylko amatorzy lubili Blazer’y ale także Prosi którzy lądowali na okładkach gazet takich jak SkateBoarder.

W dzisiejszych czasach Blazer głównie jest wydawany przez NikeSB, rzadziej przez samo Nike. Dostępne są w wielu kolorystykach i wariantach materiałowych. Te z serii SB zazwyczaj wykonane w dużej mierze z zamszu i są na wulkanizowanej podeszwie z charakterystycznym wzorem. Na Blazerach było także kilka fajnych kolaboracji. Ostatnio Off-White X Nike ale pomówmy o fajnych, czyli NikeSB X Supreme.

Kolaboracja z 2006 roku, bo o tej tutaj mowa obejmowała 3 warianty modelu Blazer. Cholewka buta wykonana była ze skóry z przeszyciami, które tworzyły pikowanie. Ze skóry nawet zostało wykonane logo nike na pięcie. Łyżwa Nike na boku była również skórzana, a sama skóra była zrobiona na wzór tej z węża. Dodatkowo z tyłu umieszczono kratkowany pasek na zakończeniu którego umieszczono złotą klamerkę. Cały but był zrobiony w taki sposób, że prędzej przypominał coś ekskluzywnego od Gucci niż but na deskę. 3 warianty różniły się od siebie kolorem cholewki, dostępne był czarne, białe i czerwone. Białe posiadały inny odcień na łyżwie z boku.

Zajmijmy się teraz modelem, bardziej dostępnym, czyli NikeSB Blazer Mid. Góra jak wspominaliśmy wcześniej wykonana jest z zamszu a na boku wielka łyżwa Nike wykonana ze skóry. Cholewka jest średniej wysokości co nie ogranicza ruchów i zapewnia odpowiednią ochronę. Zamsz na cholewce zapewnia wytrzymałość, która jest wymagana jeżeli chodzi o jazdę na desce. Język wykonany jest z meshu a jego koniec zdobi metka z logowaniem NikeSB. Podeszwa jest wulkanizowana, koloru białego. Oczywiście podeszwa wykonana jest z gumy a wzór to jodełka, czyli najbardziej sprawdzony i jeden z najlepiej spisujących się wzorów na podeszwie.

Tak oto prezentuje się kolejna para z arsenału NikeSB. Blazer możecie znaleźć u nas w sklepie w wielu kolorystykach i wersjach. Jeżeli jesteście nimi zainteresowani to zapraszamy tutaj.

 


    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *