"> Adidas Busenitz - Kickflip
Strona poświęcona deskorolce

Sneakers Archive

Adidas Busenitz

4 stycznia 2018

Adidas Busenitz

Adidas i ich sekcja deskorolkowa działa od dawna ale w przeciągu ostatnich lat mocno zyskała popularność. Adidas już w latach 90’tych wydał linię obuwa deskorolkowego, którą promował np Josh Kalis czy Mark Gonzales. Produkty deskorolkowe od Adidas nie cieszyły się bardzo dużą popularnością, jednak w 2000 roku 3 paski postanowiły wskrzesić Adidas Skateboarding. W katalogu Adi znalazły się modele takie jak Superstar czy Gazelle, oczywiście odpowiednio przygotowane.

Model z tego wpisu jest sygnowany nazwiskiem skatera, który jeździ goofy i wygrał Tampa Pro w 2011 roku. Piszemy tutaj o Dennis’ie Busenitz’ie. Jego model sygnowany od Adidas Skateboarding czerpie dużo inspiracji od starego modelu piłkarskiego o nazwie Copa Mundial. Przetłoczenia na przedniej części cholewki, dłuższy język i logowanie na tyle.

Źródło – www.thefrontrunner.co.nz

Podeszwa modelu jest zapożyczona z modelu Adidas Spezial. Jest lekko wyższa pod piętą a wewnątrz posiada puste komory aby zapewnić lepszą elastycznosć i amortyzację. Podeszwa posiada charakterystyczne dziurki z przodu.

Źródło – adidas.pl

Model ten spotkać można w wielu wariantach materiałowych, znajdziemy je ze skórzaną, zamszową czy płócienną cholewką. Także jeżeli chodzi o podeszwę to jest wybór pomiędzy tą “halową” z modelu Spezial a wulkanizowaną. W Buseniz ciekawy jest język, który jest bardzo długi. Jego długość jest nawiązaniem do wspomnianych wyżej Copa Mundial. Docelowo język powinniśmy odgiąć do przodu i zakryć nim kokardkę sznurowadeł aby ją zasłonić i zabezpieczyć przed rozwiązaniem. Jeżeli jednak komuś przeszkadza długość języka, znajdziemy również linie po których możemy odciąć jego nadwyżkę. Logowanie nie jest nachalne, na boku znajdziemy klasyczne dla Adidas 3 paski. W klimacie retro jest logowanie nazwą modelu za ostatnim paskiem, czyli równoległy do paska napis Busenitz. Na boku podeszwy w okolicy pięty oraz na języku widnieje napis Adidas.

Kolorystyka z tego wpisu nosi nazwę “Clear”. Dennis Busenitz ma bardzo fajny model sygnowany w stajni Adidas Skateboarding, który mimo mocnej inspiracji obuwiem piłkarskim jest unikatowy i ma swój styl. Jeżeli jesteście chcielibyście stać się posiadaczami modelu Adidas Busenitz to zapraszamy do naszego sklepu.


    Leave a comment

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *